Nytt IT-system

  • 19 okt 2022
  • IT

LBS håller på att införa ett nytt IT-system som ska göra klubbens administration enklare. Svenska Seglarsförbundet har handlat upp ett system från KanslietOnLine som vi håller på att anpassa. Systemet innehåller ny web, nytt medlemsregister, enklare att boka aktiviteter såsom seglarskola etc.

LBS håller på att införa ett nytt IT-system som ska göra klubbens administration enklare. Svenska Seglarsförbundet har handlat upp ett system från KanslietOnLine som vi håller på att anpassa. Systemet innehåller ny web, nytt medlemsregister, enklare att boka aktiviteter såsom seglarskola etc.

Alla medlemmar som vi har epostadress till kommer att få ett mail med inloggningsuppgifter. Viktigt att du loggar in och kollar dina uppgifter. Familjens huvudmedlem kan också lägga till och hantera familjemedlemmar i systemet. För 2023 kommer faktureringen av medlemsavgift att ske från detta system.

Om du redan nu vet att din epostadress är fel eller att personnummer till familjemedlemmar saknas så meddela info@loftahammarsbatsallskap.se